KB Peyzaj

Bakım

Yeşil alanlar düzenlenme sonrası gerekli bakımları yapılmadığı takdirde tahribata uğramaya mahkumdur. Konusunda deneyimli peyzaj mimarı ve/veya peyzaj teknikeri denetiminde tecrübeli bahçıvanlardan oluşan ekiplerimizce bakımı yapılacak alanların sorunları tespit edilir. Sahaya uygun bakım programları oluşturulur ve dönemlere bölünür. Bakım periyodu alanın büyüklüğü ve bitkisel materyalin çeşitliliğine göre belirlenir. Periyodik bakım hizmeti haricinde dönemsel genel bakım işlemleri de peyzaj alanlarının sürekliliğini sağlanması için tercih edilebilir.


Yeşil alanların mevcut durumunun korunması öncelikle bitki sağlığının korunmasıyla başlar. Bitki sağlığı ise toprak kalitesi, su ihtiyacı, ilaç ve gübreleme, budama gibi çeşitli işlemlerle korunabilir. Bu bağlamda doğru ve zamanında müdahale ancak profesyonel bakım ekiplerince yapılabilir. Bu bilgiler ışığında gerekli bakım programı hazırlanarak uygulanır. Bakım periyodu alanın büyüklüğü ve bitkisel materyalin çeşitliliğine göre belirlenir.


Bakım hizmeti dahilinde toprak iyileştirme, gübreleme, ilaçlama, Bitki form ve sağlık budaması, çim alan bakımı, toprak havalandırma, yaşlı ağaç bakımları, transplantasyon, yabancı otlar mücadele, hastalıklarla mücadele, önleyici bakım gibi hizmetler vermekteyiz.


Bahçe bakımında kullanılacak makine-teçhizat tarafımızca temin edilmektedir. Bakım hizmetleri özetle;

- Temizlik

- Budama

- Çim biçme

- Yabancı ot temizliği

- İlaçlama

- Toprağın işlenmesi

- Gübreleme

- Mevsimlik çiçek dikimi çalışmalarını kapsamaktadır.